Turistické města na ostrově Krk

Ostrov Krk má řadu měst a obcí, kde každé má své vlastní kouzlo. Jděte a prozkoumejte ostrov Krk, kde nic není daleko. Můžete by v jiném městě za méně než 15 minut a vychutnat si úplně jiné atmosféru s každým místem.


Krk

Město Krk

Město Krk je hlavní město ostrovu a hlavní střed aktivit regionu. Staré město je schované za hradbami starými 2000 let.

Zažijete stare Chorvatsko v jeho rozmachu když budete procházet Náměstím Kamplin a uvidíte nádherný Frankopansky Hrad, kde se odehrálo mnoho kultúrních akcí a návštěv v Katedrále světě Marie Bohorodičky.

Hlavní městské náměstí Vela Placa je obklopeno kavárnami a návštěvníci si mohou vychutnat množství jídel, které reprezentují tradiční Chorvatsku a Středomořskou kuchyni v jedne z mnoha krčských restaurací, nebo se zabavit v nočních barech Casa Del Padrone, koktejlových barech Volsonis nebo Jungle.

Pláže Mesta Krk Ubytování Mesto Krk

Malinska

Malinska

S větším nočním životem, kluby a diskotékami, Malinska láká turisty s aktivní zábavou a plážemi. Populární noční kluby jsou Boa a Crossroads, které jsou otevřeny během léto do časných ranních hodin.

Pro návštěvníky kulturních památek čekají stare poklady - Kaple Sv.Nikolasa, Pařížský Kostel Sv. Apollinarisa a Chrám Třetího Řádu františkánů s muzeem uvnitř. Z katedrál do muzeí, vychutnáte si bohatou historii a kulturu navštívením Malinska.

Pláže Malinska Ubytování Malinska

Baska

Baška

Baska je domovem jedněch z nejexkluzivnějších pláži na světě, a spolu s městem Krk je nejpopulárnější turistickou atrakcí Ostrova Krk. Jsou zde množství pláží situovaných v okolí Bašky, kde jedna z nejkrásnějších pláží Jadranu, renovovaná Vela plaža je jedna z nich. Vychutnejte si nádheru Středomoří při dechberovcích plážích a zátokách azurově modrého Jaderského moře.

Spolu s plážemi si můžete také vychutnat kulturní dědictví Bašky. Právě v Basce se našel oroginálních document Chorvástskeho jazyce, Basská Tabulka. Našlo se v kostele Sv. Lucie, kde bylo od roku 1100. Další zajímavá místa zahrnují Kostel Sv.Johna, Sv.Lucie v Jurandvor a Kostel světů Trojice.

Pláže Baška Ubytování Baška

Punat

Punat

Punat, kdysi známý pro budování lodí, je nyní domovem největšího přístavu v Jadranu. Situovaný ve velké, ale mělké zátoce s ostrůvky Kosljun ve středu, Punat musíte vidět. Punat je místem mnoha populárních akcí jako Croatia Cup Regatta a Olive Days. Terén v okolí Punat je bohatý a plný Středomořských Olivových Stromů.

Návštěvníci a obyvatelé si vychutnávají mnohé vodní sporty a rekreační activity jako potápění, plavání, jízdy na lodi a wakeboardingový park. Ty nejzajímavější budov v Punatu zahraje Pařížský Kostel světem Trojice a časný Katolický Kostel Sv. Dunata.

Pláže Punat Ubytování Punat

Vrbnik

Vrbnik

Umístěný na skále nad mořem, otočený k pevnině, Vrbnik je známý pro jeho krásné katedrály, úzké větrné uličky a víno Vrbnička Žlahtina. Nejslavnější kostely zahrnují Pařížský Kostel Předpokladu, který byl založen v 1325, Kapli Sv. Johna a renesanční Zvonici.

Vrbnik je také skvělým místem pro potápěče, který často navštěvují Vrbničské Jeskyně. Musíte přijít a ochutnat místní víno na nejlepším místě v konoba Nada v centru starého města Vrbnik.

Pláže Vrbnik Ubytování Vrbnik

Silo

Šilo

Šilo je male pobřežní město na severo-východě ostrovu Krk. Šilo je oproti turistickému městu Crikvenica na pevnině, kde se můžete dostat za 20 minut lodním taxi. Kdysi rybářská vesnička je dnes stale rybářské a sportovní centrum.

Šilo je podstatně tišší než město Krk nebo Malinska a je ideální pro rodiny s dětmi, hlavně kvůli písčitým a oblázkovým plážím v okolí. V Šilu taktéž najdete male restaurace s domácím jídlem, kavárnami a zmrzlináren.

Pláže Šilo Ubytování Šilo

Njivice

Njivice

Njivice je nejnovější město na ostrově Krk a vzniklo díky turismu. V centru města je malý přístav obklopený plážemi. Je to centrum života ve městě Njivice, spolu s mnoha restauracemi, kavárnami a pekárnami.

Pláže v Njivice jsou oblázkové, nebo částečně zpevněné, ale venku z města najdete i kamenité v malých zátokách. Na konci městských pláži začínají promenády - romatické cestičky mezi palmy, klikatící se u moře. Promenáda má více než 1 km.

Pláže Njivice Ubytování Njivice

Omisalj

Omišalj

Už od 3. století, Omišalj je jedno z nejstarších měst na ostrově Krk a také prvním městem kterým projdete po překročení mostu z pevniny.

Město samotné je postaveno na skále 80 metrů nad mořem s panoramatickým výhledem na Kvarnerovu zátoku. Omisalj si udrželo středověkou městskou strukturu a kouzelné stare centrum Omiľalju je protkáno úzkými cestičkami v pěší zone.

Pláže Omišalj Ubytování Omišalj